Aprílový úspech pre Slovensko!

Počas víkendu 19. – 22. 4. 2018 sa slovenskej vytrvalosti mimoriadne darilo.

100 percentná úspešnosť štartov začala radosťou v Argentíne, kde za JK Napoli štartovala Michaela Supeková v dvoch súťažiach.
Perfektné štvrté miesto obsadila v najnáročnejšej súťaži CEI3* 160 km s koňom BURAK AL LEGEND spomedzi 13tich dvojíc na štarte úctyhodnou priemernou rýchlosťou 18,07 km/h.
Na stupne víťazov sa Miška prebojovala v preteku CEI** 120 km, kde v konkurencii 18tich koní obsadila tretiu priečku s koňom BURAK OTELO, priemernou rýchlosťou 21,7 km/h.

V Európe sme sledovali preteky v nemeckom Babenhausene, kde si po zaslúžené víťazstvo v súťaži CEI** 120 km s prehľadom vybehla Dominika Kleinová a MINTEMIR zo Shereen endurance klubu. Na štart sa postavilo 10 dvojíc a o víťazovi sa rozhodlo v poslednom kole, kde valach pôvodom z Ruska predviedol skvelý výkon a nechal za sebou všetkých konkurentov. Pretek prebehol priemernou rýchlosťou 18,1 km/h a pripísal si tak druhé prvenstvo v súťaži tejto kategórie.

Raid de Tordera v Španielsku znamenala úspech pre Lucku Supekovú ml. Štartovala v súťaži CEI* 84 km a so svojim valachom menom IRISH potvrdili skvelú formu a perfektný tréning 12tou priečkou spomedzi 65tich koní, čo je na európske pomery veľmi slušná konkurencia. V poslednom kole dosiahli najvyššiu rýchlosť spomedzi všetkých súťažiacich, bezmála 25 km/h. Vo výsledku v zložitom kopcovitom teréne sa ich priemerná rýchlosť vyšplhala na 19 km/h.

Gratulujeme k úžasným výsledkom!

 

 


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You