DUBAI CROWN PRINCE ENDURANCE CUP 2017

DUBAI CROWN PRINCE ENDURANCE CUP bol ďalšou vzrušujúcou príležitosťou zúčastniť sa púštnych pretekov. Organizovaný bol ako pretek národný na trati dlhej 119 km. V poslednej dobe sa hovorí o týchto udalostiach skôr v súvislosti s dopingom a chýbajúcim Wellfare pre kone. Tieto témy sú však išpiráciou pre iný článok. Spomínaného preteku sa zúčastnili aj slovenskí jazdci a kone túžiaci po skúsenostiach a prezentácii svojej tvrdej práce a bojovného ducha.

Slovenská jazdecká federácia obdržala pozvánku na tieto preteky spolu s kritériami výberu koní, ktoré sa môžu zúčastniť. Po zložitom výbere a komplikáciách zo strany federácie boli tri nominované dvojice pripravené odletieť. Feras Boulbol a BUDUR, Dominika Kleinová a CHANTAL a Simona Chlpáčová s YASIROU.

Počet koní na štartovnej listine bol závratný. Z vyše 400 dvojíc sa nakoniec cez vstupnú veterinu dostalo 323 koní, ktoré sa postavili na štart v sobotu ráno. Pretek začal bez našej Yasiry, ktorá pre krívanie nenastúpila.

Od rána bolo veľmi teplo pražilo slnko a okolo obeda vystúpila teplota až na vyše 35 stupňov. Ako sa dalo čakať trať bola miestami dosť hlboká a ťažká. Kone sme poctivo chladili a snažili sa im zabezpečiť čo najlepšie podmienky na výkon. Dominika držala s CHANTAL pohodlné a bezpečné tempo okolo 15 km/h. Začiatok preteku zvládali obe dvojice spolu no neskôr Feras a BUDUR spomalili. Obe kobyly sú veľké bojovníčky, niektoré kolá bežali skoro osamote, bez spoločnosti iných koní. Chantal a Dominika ťažký závod zvládli perfektne a s istotou dobehli na 132. mieste a 119 kilometrovú trať prebehli priemernou rýchlosťou 14, 68 km/h. Budur a Feras boli žiaľ v cieli vylúčení pre vysoké tepy.

Zvíťazil Mohammad Ahmed Al Marri a SM JOTA CURADO. Dvojica dosiahla priemernú rýchlosť cez 29 km/h. Pretek úspešne dokončilo len 134 jazdcov so svojimi koňmi.

Úspech pre Slovensko vybojovala aj Lucia Supeková s koňom SABLE DE KERDAVID zo stajne Faisal Bin Zaal, ktorá sa prebojovala do prvej päťdesiatky a dobehla na 49. mieste priemernou rýchlosťou 19, 18 km/h. Pre Lucku to však nebol jediný pretek. V tomto týždni na závodisku v Dubaji súťažila ešte v dvoch dalších. Týždeň začala v pondelok 13. marca štartom v preteku Dubai Crow Prince Ride for Ladies 90 km s koňom RADEK. Naneštastie boli v záverečnej veterine vylúčení pre vysoké tepy. O dva dni na to, v stredu 15. 3., štartovala v preteku Al Yamamah Endurance Cup for Mares CEN 119 km. S kobylou TBO KATY. Rozumeli si a získali spolu 43. miesto priemernou rýchlosťou 19, 08 km/h. Pretek dokončila len menšia polovica zo 143 štartujúcich.

111ta priečka patrí rovnako slovenskej jazdkyni z JK Napoli. Miriama Malá a SHAKIR MAGIC GREY zváldli pretek priemernou rýchlosťou 16,19 km/h.

www.tawqeet.ae

 


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You