Dubai Crown Prince Endurance Cup CEN 119 km 2019

Vytrvalostný festival Dubai Crown Prince Festival sa konal od 11. do 16. marca.
Najzaujímavejší a najočakávanejší bol sobotňajší pretek Dubai Crown Prince Cup. Išlo o národnú súťaž CEN 119 km, kde sa predstavili aj slovenské kone a jazdci.  Do Dubaja odleteli Dominika Kleinová a VICTUS S, Michaela Supeková a RO VENDETTE a Lucia Supeková st. a FC HUSEIN. Na štart sa postavilo 288 koní, ale úspešne cieľom prebehlo len 109 z nich.
Opäť ťažký pretek, hlboký piesok a vysoké teploty preverili všetkých zúčastnených. Darilo sa Michaele Supekovej, ktorá spolu s mamou Luciou Supekovou dobehli na 84. a 85. mieste  priemernou rýchlosťou 17,42 km/h. Kone po septembrových Majstrovstvách sveta mladých koní v Šamoríne opäť potvrdili svoje kvality. Dominika pre alergickú reakciu koňa vo štvrtok večer a následnú medikáciu žiaľ nemohla odštartovať.
O niekoľko priečok vyššie na 68. mieste skončila Lucia Supeková ml., ktorá štartovala na koni BURAK RIO z domácej stajne Faisal bin Zaal, pretek absolvovali priemernou rýchlosťou bezmála 20 km/h.
V českej stajni pod vedením Lucie Škábovej sa pripravovali dve kobyly slovenského chovu UMNYAH a HADYAH, ktoré rovnako pretek dokončili na 105. a 106. mieste.

Festival otvoril v pondelok pretek Dubai Crown Prince Ladies Cup 119 km, kde sa na štart postavili Simona Chlpáčová a BOUJAD DE SOMMANT zo stajne Al Nasr a Lucia Supeková st. a SABLE DE KERDAVID zo stajne Faisal bin Zaal, obom dvojiciam sa nepodarilo súťaž dokončiť.

Lucia Supeková st. štartovala aj v preteku Yamamah Cup for Mares CEN 119 km s kobylou HENLEY FARM DAWAMA tiež so stajne Faisal bin Zaal. Spomedzi 191 štartujúcich úspešne dobehla na 68. priečke priemernou rýchlosťou 17,94 km/h.

Gratulujeme :)

 

 


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You