Dubaj Crown Princ Endurance Cup 2018

Sobota 17teho marca patrila vrcholu vytrvalostnej sezóny v Dubaji. Tentokrát medzinárodný pretek pod taktoukou FEI na 120 kilometrovej trati dokončilo len 163 dvojíc zo 413tich naštarte.
V prvej polovici úspešných skončila so skvelým výsledkom na 73ťom mieste Lucia Supeková st. s valachom SANGAH THE MESSIAH, trať zdolali priemernou rýchlosťou 20,51 km/h a len dve priečky za ňou na 75tom mieste prebehla cieľom Michaela Supeková a BURAK PARIS M O rovnako priemernou rýchlosťou cez 20 km/h oba kone zo stajne Faisal Bin Zaal.
109te miesto patrí Máriovi Hoffmanovi s valachom PAL PARTENON, ktorého má jazdec zároveň aj v majetku, no dlhší čas už preteká a trénuje v UAE.
Na 157mu priečku dosiahla Lucia Starovecká a MERY LOU, dvojica zo Slovenska absolvovala trať rýchlosťou 15,09 km/h. Po 160tke v januári, ktorú zvládla Lucia s KADALom je to ďalší pretek v púšti úspešne zdolaný koňom z klubu Jšk PS farm Sv. Jur.
Šťastie nemala Lucia Supeková ml. a SABLE DE KERDAVID, držala sa vedúcej skupiny, no žiaľ v prvom kole spolu s koňom nepekne spadli a nemali šancu pokračovať. Súťaž skončila predčasne aj pre Luciu Marošovú a SHEREEN po prvom kole a Simonu Zelmanovú s koňom AL MOUGEET po treťom kole.
Z víťazstva sa tešil domáci jazdec Saeed Hamoud Saeed Al Khayari a DAHI, dvojica preletela pretek rýchlosťou 27,64 km/h.

Úspešným gratulujeme a všetkým želáme veľa síl do ďalších pretekov.

 


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You