Endurance World Championship, Pisa 2021 – výsledky

officialbanner_Tavola-disegno-1

Dlho očakávané Majstrovstvá sveta zvládol organizátor perfektne a s adekvátnou gráciou. Dá sa povedať, že na takúto udalosť sa oplatilo čakať. Aj keď opatrenia nedovolili účasť divákov na podujatí, aktuálny priebeh nebol problém sledovať cez fei.tv a aktualizácia výsledkov na enduranceonline.it fungovala perfektne.

Vďaka tomu bol celý sobotný deň napínavý. Slovensko reprezentovali dve dvojice. Lucia Marošová s 11 ročnou kobylou SHEREEN z klubu nesúceho jej meno, Shereen endurance a Martin Gallo so shagya žrebcom KOHEILAN DUKA, JK Tavarok, Mengusovce. Oba kone boli v skvelej forme, pripravené podať veľmi slušný výkon.
Dobrá nálada však začala upadať pre slovenskú vytrvalosť po druhom kole, kedy bola absolútne nečakane vylúčená na rechecku Lucia so SHEREEN pre nepravidelné chody. Nebolo ľahké spamätať sa, no stále nám ostalo želiezko v ohni v podobe dvojice Martin a KOHEILAN DUKA, tí sa dostali do štvrtého kola a po 116tich km v nohách mierne spomalili, ukľudnili koňa v pre neho štandardnom čase, tri minúty, ale po absolvovaní veteriny po príchode z kola ich čakal rovnako recheck. Ten žiaľ DUKA absolvovať nezvládol, zradila ho metabolika.

Našim dvojiciam sa ťažký závod dokončiť nepodarilo, no celkovo prešiel cieľom úspešne len zlomok štartujúcich, a to 26 dvojíc z celkového počtu 74, zvyšok, 48 bolo vylúčených. Človeku by takýto výsledok v závode, kde štartovala svetová špička mohol prísť zvláštny a niektoré vylúčenia neprimerané. Treba veriť, že to bolo v prospech celej veci a vyhrali skutočne tí najlepší.

Majstrom sveta vo vytrvalosti seniorov sa stal Salem Malhoof Alkitbi z Arabských emirátov na koni HALEH/stajňa M7/, spolu s ním prešiel cieľom ako druhý jeho krajan Mansour Alfaresi s koňom BIRMANN AYA /stajňa MRM/ priemernou rýchlosťou 21,6 km/h. Sedem minút po nich dorazila bronzová dvojica z Čile, Boni Viade de Vivero s koňom As Embrujo.

Tímové zlato skončilo v rukách Španielov, striebro v brazílskom tíme a z bronzu sa tešili Francúzi, im ako jedinému z tímov dokončili závod štyri dvojice.

Pre mňa stojí za zmienku aj 19ta priečka. Bojan Lipovac a THOR z Chorvátska, kôň, teda skôr poník, ktorý popri iných úspechoch, ako napríklad tesné druhé miesto vo FEI rebríčku v roku 2019, predviedol úžasný výkon. V jeho podaní 12tu trojhviezdovú súťaž prebehol úctyhodnou rýchlosťou 19,6 km/h. Uvidíme, čím nás prekvapí nabudúce.

Všetkým úspešným gratulujeme, našej reprezentácii ďakujeme za odhodlanie, pekný výkon a všetkým prajeme veľa síl do podobných veľkolepých projektov.

Výsledky

ewc2021.com


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You