ENDURANCE WORLD (YJ) & EUROPEAN CHAMPIONSHIP, Ermelo 2021

channels4_profile

Vytrvalostnú udalosť roka máme za sebou. V holandskom meste Ermelo čakal slovenskú ekipu atraktívny areál, členitá a zaujímavá trať, ktorú poznačil pred víkendom dážď, ale v neposlednom rade skvelé výsledky.

Na MS juniorov a mladých jazdcov nás reprezentovali dve dvojice, svoju  premiéru na podujatí tejto úrovne zvládla pervektne Miriam Kmeťová na koni O ´BAJAN KABALA, trať dlhú 120 km prebehli priemernou rýchlosťou 17 km/h a obsadili 26. priečku z 74 jazdcov! Napriek dôslednej príprave naša druhá reprezentantka Alexandra Vladárová s kobylou ML ANGELINA závod nedokončili a stiahli sa po treťom kole.
Majstrovský titul si vybojoval Saeed Salem Almuhairi /UAE/ so skúsenou kobylou HALEH /Bullio Blue Sue/, ktorú povesť a výsledky predurčili k prvým priečkam.

Náš seniorský tím sa pustil do boja so 160 km traťou v sobotu. V zápase s európskou špičkou obstál najlepšie Martin Gallo a KOHEILAN DUKA, dobehli na 24. mieste z 55 štartujúcich a celý závod zdolali priemernou rýchlosťou 15,2 km/h. Miriam Malá s kobylou EFERIA  DE RIO FRIO napriek dobre rozbehnutému preteku žiaľ nedostali šancu pokračoať do posledného kola pre nepravidelné chody a tretia Lucia Supeková a FURIUS mali smolu a zdá sa, že nie z celkom objektívnych dôvodov, opustili závod po druhom kole.
Majstrom Európy sa stal španiel Angel Soy Coll na koni WARRENS HILL CHAYZE, ďalšie úžasné zviera pre ktoré to bol, ak dobre počítam už ôsmy závod na 160 km.

Gratulujeme k skvelým výsledkom a ďakujeme celej ekipe za perfektnú reprezentáciu :)

Výsledky na:

https://www.enduranceresults.info/endurance-team-styria/ 


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You