HH SH. Mohammed Bin Rashid Al Maktoum Endurance CUP CEI*** – 160km, 2019

Januárové vytrvalostné dobrodružstvo vrcholilo tento piatok 4. 1. v UAE pretekom HH Sh. Mohammed Bin Rashid Al Maktoum Endurance CUP *** 160 km.

Najlepšie sa darilo dvojici Miška Supeková a MA AIHM. So skúseným valachom zo stajne Faisal Bin Zaal sa umiestnila v prvej 50tke. V neskutočnej konkurencii prebehli trať na 47. mieste priemernou rýchlosťou 18,87 km/h. Miška sa postarala o jedinečný úspech, kedy ako jediný jazdec, dokončila všetky štyri preteky HH Sh. Mhm Bin Rashid Al Maktoum festivalu (Ladies Cup, Cup for Pvt stables, Ride for mares, Maktoum Cup)!

Naše dva kone KALA s Luciou Staroveckou (Jšk PS Farm Sv. Jur) a MINTEMIR s Dominikou Kleinovou (Shereen en. klub) žiaľ nemali šťastie. Bojovali statočne, podali skvelý výkon, no nedostali šancu dokončiť. Ťažký závod v náročných podmienkach opustili pred posledným kolom, len 18 km pred cieľom. KALA po príchode z kola a MINTEMIR na rechecku, oba kone pre nepravidelnosť chodov. Nedarilo sa obom Luckám Supekovým, pretek tiež nedokončili a neprešli ani tri české kone. V cieli bolo úspešných len 89 dvojíc z 339 koní na štarte, počet vylúčených je obrovský.

Zhodne vedľa seba prešli víťazne cieľom dva kone zo stajne F3. Abdulla Ghanim Al Marri s valachom LOCKELEA STARWOOD COMET a Salim Said Al Owais rovnako s valachom CASTLEBAR CADABRA, oba kone pôvodom z Austrálie, ich priemerná rýchlosť bola zhodne neuveriteľných 24,99 km/h.

 

 

 


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You