Naj sezóny 2018

logo

Blíži sa začiatok novej vytrvalostnej sezóny u nás. Pre inšpiráciu by sme si mali pripomenúť minuloročné naj úspechy našich jazdcov, koní a klubov. V sobotu 9. marca sa konal Galavečer SJF, Kde Slovenská jazdecká federácia ocenila tých najlepších. Na pódiu sa stretli Michaela Supeková ako najlepší vytrvalostný jazdec sezóny senior, Lucia Supeková ml. v juniorskej kategórii jazdcov. Obe jazdiace za JK NAPOLI, klub obhájil najvyššie postavenie v rebríčku aj v roku 2018. V kombinácii nazbierala najviac bodov dvojica Lucia Marošová a SHEREEN. Shereen ide po stopách svojej matky Gamaar a sa stala najlepšou konskou osobnosťou roka vo vytrvalosti.

Okrem vyššie uvedených mien by bola škoda nespomenúť aj ďalšie, vďaka ktorým robíme dobré meno v zahraničí a posúvame našu vytrvalosť vyššie.

Rebríček jazdcov seniorov 2018:
1. Michaela Supeková, /JK Napoli/
2. Lucia Supeková st. /JK Napoli/
3. Lucia Starovecká, /JŠK PS Farm Sv. Jur/
4. Dominika Kleinová, /Shereen en. klub/
5. Mário Hoffmann, /JK Napoli/

Rebríček jazdcov juniorov 2018:
1. Lucia Supeková ml., /JK Napoli/
2. Michaela Supeková, /JK Napoli/
3. Kristína Perpitsová, /Farma Gíreth/
4. Erika Tešovičová, /Shereen en. klub/
5. Miriam Kmeťová, /Monty ranč/

Rebríček koní 2018:
1. SHEREEN, /Shereen en. klub/
2. VICTUS S, /Shereen en. klub/
3. KATAKI, /JŠK PS Farm Sv. Jur/
4. EL SBAA I-2 SK / BETTY, /JK Tavarok/
5. KADAL, /JŠK PS Farm Sv. Jur/

Rebríček kombinácie 2018
1. Lucia Marošová a SHEREEN, /Shereen en. klub/
2. Martin Gallo a EL SBAA I-2 SK / BETTY, /JK Tavarok/
3. Lucia Starovecká a KADAL, /JŠK PS Farm Sv. Jur/
4. Dominika Kleinová a VICTUS S, /Shereen en. klub/
5. Dominika Kleinová a MINTEMIR, /Shereen en. klub/

Rebríček kluby 2018
1. JK NAPOLI
2. SHEREEN en. klub
3. JŠK PS FARM SV. JUR
4. JK TAVAROK
5. RANČ PARADISE

V uplynulej sezóne sme zažili aj úplne nové a jedinečné medailové úspechy. Majstrovstvá Európy juniorov a mladých jazdcov v Pise skončili veľkým úspechom pre Michaelu Supekovú. S kobylou GIROLA DE QUERCUS si vybojovala druhé miesto a stala sa teda 1. vicemajsterkou.
Na Slovensku sa opäť konalo obrovské vytrvalostné podujatie, Majstrovstvá sveta mladých koní 2018. Slovensko tu malo silné zastúpenie v podobne 7 štartujúcich dvojíc a všetky úspešne dokončili. Na najlepšie umiestnenie dosiahla Dominika Kleinová a VIKTUS S a to piatu priečku. Šieste a siedme miesto, len 5 a pol minúty za víťazom prebehli cieľom Lucia Supeková st. spolu s dcérou Michaelou s koňmi J S SIETE DE ORO a RO VEDETTE. Pol hodinu za nimi úspešne dokončila závod Lucia Supeková ml. a F C HUSEIN. S istotou, absolvovala pretek ďalšia trojica našich jazdcov. Ako 31. Zuzana Ciranová a KARMAH LE SOLEIL, za nimi Martin Gallo a BETTY a 33. priečka – Lucia Starovecká s kobylou KALA.
V neposlednom rade sme boli minulý rok svedkom aj nemilých situácií. Svetové jazdecké hry v Tryone skončili sklamaním. Obrovská udalosť jazdeckého športu nebola z pohľadu vytrvalosti zo strany organizátorov zvládnutá. Nedokončené priestory, nevhodné podmienky a nepriaznivé počasie sa podpísali pod veľmi zlú atmosféru a po viacerých problémoch bol pretek predčasne zastavený a zrušený. Slovenská ekipa vyštartovala v zložení: Mário Hoffmann s koňom Novi Sad D´ Aqui, Miriam Malá s kobylou Eferia de Rio Fri a Lucia Starovecká s koňom Hosam I-12 SK/ KADAL. Je smutné, že hodiny príprav a množstvo financií sa nemohlo odzrkadliť na pekných výkonoch reprezentácie. Veríme, že dostanú šancu na podujatiach v tomto roku.

Zostáva len pogratulovať všetkým aj nespomenutým k úspechom a nenechať sa odradiť neúspechmi. Držíme palce a vidíme sa na pretekoch v sezóne 2019.

 

53727184_2250726341656986_1665809791672385536_n


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You