Galavečer SJF 2017

sjf

Prvú marcovú sobotu sa konal v bratislavskom hoteli Tatra Galavečer Slovenskej Jazdeckej Federácie. Slávnostné stretnutie sa nieslo v duchu ocenenia tých najlepších vo všetkých kategóriách jazdeckého športu spadajúcich pod túto organizáciu, skoky, drezúra, všestrannosť, záprahy, voltíž, reining, pony a v neposlednom rade vytrvalosť. Priestor na pódiu si užili víťazi rebríčka najlepšieho jazdca juniora, seniora, najlepšieho koňa, najlepší klub a pod. Vrcholom večera bolo odovzdávanie špeciálnych ocenení v podobe odznakov. Bronzový odznak SJF za zásluhy bol udelený Vladimírovi Pažitnému za prínos športu a pri príležitosti životného jubilea 50 rokov. Strieborný výkonnostný odznak už drží v rukách Lucia Supeková jun. za prvé miesto vo svetovom rebríčku juniorov a umiestnenia a výsledky v CEI súťažiach 2017, rovnako aj jej sestra Michaela Supeková za šieste miesto v svetovom seniorskom rebríčku, úspešnú reprezentáciu a umiestnenie na MS juniorov a mladých jazdcov a výsledky v CEI súťažiach. Táto sezóna bola pre dvojičky mimoriadne úspešná, podobné výsledky slovenská vytrvalosť ešte nezaznamenala. Ocenenie v podobne strieborného odznaku udelila SJF aj Lucii Staroveckej za 23tiu priečku v svetovom seniorskom rebríčku, úspešnú reprezentáciu na MS 7ročných koní, umiestnenia a výsledky v CEI súťažiach.

Keď sa rozbehla voľná zábava, za hlasnej hudby sa v prítmí sály rozdala ocenenia aj Komisia vytrvalostného jazdenia zastúpená predsedom Vladimírom Pažitným.
Uplynulú sezónu si titul najlepšieho jazdca seniora na Slovensku prevzala Michaela Supeková, druhý najvyšší počet bodov dosiahla Lucia Starovecká a tretie miesto v rebríčku obsadila Miriam Malá. Juniori mali v poradí jasno, prvé miesto patrí Lucii Supekovej, druhá v rebríčku v uplynulej sezóne je Michaela Supeková a trojicu dopĺňa Lucia Marošová zo Shereen endurance klubu. V kategórií najlepších kombinácií dominoval klub Jšk PS farm Sv. Jur, z ktorého pochádzajú všetky tri kone a obe jazdkyne. Prvé miesto obsadila Lucia Starovecká a KATAKI, druhá najlepšia dvojica je v zložení Helena Godovičová a CHANUKA a tretia je opäť Lucia Starovecká a KADAL. Najlepším koňom minulého roka sa stala kobyla KATAKI zo spomínaného klubu Jšk PS farm Sv. Jur, druhé a tretie miesto v rebríčku patrí koňom CHARLIE FT a AMY z klubu JK Napoli. Prvenstvo v rebríčku klubov opäť obhájil JK Napoli, Šamorín a druhá priečka patrí stálici klubu Jšk PS farm Sv. Jur a tretí je nováčik medzi najlepšími klubmi Shereen endurance klub.

Komisia ocenila aj skvelý výkon Zuzany Sitárovej a kobyly ML ANGELINA na Majstrovstvách Slovenska vo vytrvalosti 2017, ktoré s prehľadom vyhrali. Ako som už spomínala Michaela Supeková nás reprezentovala na MS juniorov a mladých jazdcov, kde obsadila s kobylou GIROLA DE QUERCUS perfektné ôsme miesto, za čo jej rovnako patrí uznanie. Majstrovstvá sveta mladých koní 2017 skončili s úspechom pre dvojicu Lucia Starovecká a KADAL, kde obsadili 11tu priečku, za úžasný výkon im bolo rovnako udelené uznanie.

Dúfam, že mi vďaka veľkému ruchu v sále neunikol žiaden parádny výkon uplynulej sezóny, verím, že v nastavených trendoch budeme pokračovať aj v roku 2018.

Všetkým oceneným gratulujeme!

 

Foto: Lucia Grancová

Foto: Lucia Grancová

 


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You