National Stud Cup 2017

Na prelome septembra a októbra sme mohli sledovať posledný pretek v slovenskom vytrvalostnom kalendári National Stud Cup 2017 v Topolčiankach.
Skúsený organizátor JK Napoli pripravil národné aj medzinárodné súťaže na známych tratiach v ťažkom kopcovitom teréne a vybavil dokonalé počasie.

Najvyššia dvojdňová súťaž CEI ** (2 x 70 km) mala aj najväčší počet štartujúci dvojíc. Do boja v sobotu sa pustilo 16 koní a jazdcov a prvý deň zastavili veterinárne kontroly len nórsku jazdkyňu s koňom JE AXIS. Slovenské kone sa celý čas držali v hre a všetky prešli úspešne cieľom. Celkovo pretek dokončilo, aj vďaka zníženej minimálnej rýchlosti (na 12 km/h) 12 dvojíc. Najlepší výsledok dosiahol Mário Hoffman s kobylou AMY, dvojica bežala po celý čas v čele a dobehla ako druhá tesne za víťazkou zo Švédska Mariou Hagman-Eriksson s valachom MZ MAYMOON, priemerná rýchlosť 15,54 km/h. Tretie miesto obsadila Katarína Bobríková a KISBER 10. Šiesta priečka patrí Simone Zelmanovej s koňom BON JOVI FT a štvoricu jazdcov z JK Napoli uzatvára Gabriel Biháry a CHARLIE FT. Ako siedmy prešiel úspešne cieľom Martin Gallo so žrebcom KOHEILAN DUKA z JK TAVAROK. AL KUHUL, valach zo stajne JŠK PS farm Svätý Jur spolu zo zahraničným jazdcom dokončil závod na 10tej priečke.

V preteku CEI* 80 km štartovalo jedenásť koní z toho štyri slovenské dvojice. Najlepšie sa darilo Lenke Kovačikovej, ktorá s kobylou SHADIT obsadila 4tú priečku, priemernou rýchlosťou 14, 86 km/h. Vratislav Gallo a TOBROK II-8 SK, Jozef Martauz a SEEL EL NIL a Michaela Supeková a AQUILES žiaľ pre nepravidelné chody koní súťaž ukončili predčasne.

Lucia Supeková mladšia opäť bodovala v preteku CEIYJ* 80 km spolu s BWUAGADUGOm zvíťazili s prehľadom priemernou rýchlosťou 15, 62 km/h. Druhé miesto obsadila Alžbeta Helišová a SIMA, a trojicu úspešných junioriek uzatvára Kristína Perpitsová a MUZIKÁL.

V nedeľu sa z vypísaných národných súťaží konala len tá najnižšia kvalifikačná CEN 40 km, ktorú dokončili všetci zúčastnení: Petra Piatrová a KA BAHEER, Pavol Hanzen a DE TARENT, Jana Schwarzová a BARRANY, Erika Tešovičová a HIRSHAM, Veronika Jankajová a SPLASH HB, Roman Boroš a LEILA, Peter Nemeth a SHERRY, Vivien Szakal a ELIŠKA, Kristína Szakal a LARA.

 

www.tawqeet.ae

CEN 40 km


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You