Plavecké podhradie 2013

Veľmi príjemným začiatkom tejto sezóny boli národné preteky v Plaveckom podhradí, ktoré sa konali túto sobotu /13. 4. 2013/. Po ťažkej a dlhej zime sa pár dní pred pretekom objavilo slnko, čo určite potešilo všetkých zúčastnených. Trať sa stihla dať do poriadku a po miernych úpravách bola veľmi dobrá. Počasie napriek menšej “letnej” búrke spolupracovalo celý deň, bolo teplo a slnečno. Predpoklady vydarených pretekov prilákali až 54 štartujúcich dvojíc, z ktorých bezmála polovica boli kone a jazdci z Česka.

V najdlhšom dostihu na 80 km si od štartu udržala prvé miesto Tereza Kopecká a Tuzemec (JK Habrovany, 17,715 km/hod), napínavý finish prebehol medzi Pavlínou Dadákovou so žrebcom Madir al Ufar (Karlov – En Voque, 17,220 km/hod) a Petrou Piatrovou s kobylou Snehová víla Misi (DD ranč Nitra, 17, 219 km/h) väčšina štartujúcich dvojích zo Slovenska pracovala na kvalifikácii a prešli pretek s istotou priemernou rýchlosťou okolo 13, 5 km/h. Cenu kondície získal Split s Pavlínou Pflugovou (JS Karolína), ktorí pretek dokončili na 4. mieste

Na trati dlhej 60 km tiež dominovali české dvojice. Prvé miesto získala Andrea Lančíková a Esterella (JS Karolína, 17,719 km/hod) druhé jej stajňová kolegyňa Karolína Pflugová a Wizella (JS Karolína, 17,717 km/hod). Na treťom a štvrtom mieste dobehli tiež jazdkyňe jedného klubu, Dominika Kleinová a Mabruk – 3. miesto a Lucia Marošová a Syrah 4. miesto (Shereen endurance klub), tento tréningový pretek zvládli rýchlosťou 17, 408 km/h.

Súťaž na 40 km,  dokončili v stanovenom limite všetky štartujúce dvojice. Vďaka patrí organizátorom, ktorí sa nenechali zneuchutiť počasím, problémami, komplikáciami a dotiahli pretek do úspešného konca. Veríme, že štvrtý ročník Ceny JK Agropartner Plavecké Podhradie sa posunie ešte ďalej a už teraz sa naň tešíme.

CEN_Agropartner_2013_40KM
CEN_Agropartner_2013_40KM_Start

CEN_Agropartner_2013_60KM

CEN_Agropartner_2013_80KM

CEN_Agropartner_2013_BC

CEN_Agropartner_2013_NQ

V poslednom čase fotí počas pretekov čoraz viac ľudí a fotky sú v skvelej kvalite, tu je pár odkazov: