Plavecké Podhradie 2017

Aj túto vytrvalostnú sezónu u nás otváral skalný aprílový pretek v Plaveckom Podhradí. Skorý termín 7. – 8. apríla so sebou vždy prináša vzrušujúce chvíle, v ktorých hrá hlavnú úlohu počasie. Tentokrát tomu nebolo inak. V piatok mierne pršalo a objavili sa obavy. No upravená trať, z ktorej boli niektoré rizikové časti vymenené, nás podržala. V sobotu nás čakalo síce oblačné, no príjemné ráno a priaznivé počasie vydržalo celý deň.

Program začínal dvojhviezdovou súťažou juniorskej kategórie CEIYR** 120 km. Štartovala len jediná dvojica, Lucia Supeková ml. a IRISH /JK Napoli/, no napriek tomu by konkurenciu pri priemernej rýchlosti 19,91 km/h hľadali len veľmi ťažko, takže im právom patrí prvé miesto.

Druhá medzinárodná súťaž CEI* 80 km mala rovnako len jednu štartujúcu dvojicu. Domika Kleinová a MITNEMIR zo Shereen en. klubu získali prvé miesto s istotou priemernou rýchlosťou 17, 4 km/h.

V súťaži CEN 80 km zvíťazil Petr Jadlovský a RACHEL 4, posledné kolo zrýchlili a nechali za sebou niekoľko súperov, ich výsledná priemerná rýchlosť bola 16, 77 km/h. Druhé miesto získala tiež česká dvojica Tereza Kopecká a VICTOR DESTOURELLES, tesne pred tretím Máriom Hoffmannom s BODI GRACIIA z JK Napoli. Štvrtú priečku obsadila Lucia Marošová a VICTUS S zo Shereen en. klubu, pretek zdolali rýchlosťou 15, 37 km/h. Piata dobehla Tereza Doubková a RIJAD IBN RAMIRA z Česka a šieste miesto má na konte Martin Gallo a HÉDI z klubu Tavarok. Pretek dokončili všetci štartujúci.

Otvorená bola aj juniorská súťaž s dĺžkou 80 km. Štartovali dva kone a oba dokončili. Na prvom mieste Petra Skokanová a TOBROK II – 8 SK z JK Jagal a druhá prešla cieľom Kristína Perpitsová a MUZIKÁL, Farma Gíreth.

Ďalšiu národnú súťaž CEN 60 km úspešne dokončili štyri dvojice z piatich štartujúcich. Prvá priečka patrí aj v tomto prípade českej dvojici a to Kateřine Kyselej s koňom CAR CEDAR, ich priemerná rýchlosť bola 16, 08 km/h. Druhé miesto si vybojovala Darina Bartalská a KAYRA, DuP Karpaty, tretie miesto obsadila dvojica z JK Napoli, Katarína Barboríková a KISBER 10. A na trati sa znovu objavila aj GAMAAR a Hana Janáková, ktoré dokončili štvrté.

CEN 40 km absolvovali: Lea Kelescenyiová a LOLA – Farma Gíreth, Matej Rigo a KASAR, Simona Zelmanová a BON JOVI FT, Miriam Malá a RAS ANTORCHA – všetci traja z JK Napoli, Lýdia Fonferová a OBAJAN CHETIT – Horskí jazdci, Lenka Kovačiková a WAHBI – Shereen en. klub.

Organizácia preteku bola opäť na jednotku, vládla skvelá atmosféra a príjemná nálada. Ďakujeme preto organizačnému tímu a všetkým, kto priložili ruku k dielu a dúfame, že o rok si prídeme užiť peknú vytrvalostnú sobotu opäť a vo vyššom počte.