Šamorín Challenge ride 2017

Júnové preteky v x-bionic sphere máme za sebou. Počas víkendu 9. – 11. 6. štartovali jazdci už za letného počasia v medzinárodných aj národných súťažiach.
Najvyšší pretek CEI*** 160 km nemal slovenské zastúpenie. Z piatich koní na štarte pretek dohončili dve bulharské dvojice a to 1. Rumen Boyanov a TIHAWAN D’EMMARE a 2. Katina Lyutova a SHRAF.

V dvohviezdovom preteku CEI** 120 km, ktorý sa bežal v nedeľu už figurovali aj slovenské kone a jazdci. V čele pretekov sa od začiatku držala dvojica z nemecka Belinda Hitzler a AL KUHUL pochádzajúci zo slovenskej stajne Jšk PS Farm Sv. Jur, ktorá dobehla ako druhá len sekundu za víťazom priemernou rýchlosťou 17, 42 km/h. Valacha VIE DE NIELLANS zo stajne Jk Habrovany, sedlala Miriam Malá /Jk Napoli/ prebehli cieľom ako 4tá dvojica, 5ta prečka patrí Máriovi Hoffmannovi s kobylou EFERIA DE RIO FRIO z Jk Napoli a 6te miesto obsadila Lenka Kovačiková a SHADIT zo Shereen endurance klubu.

Najpočetnejšie zastúpená bola súťaž CEI* 80 km, z deviatich dvojíc úspešne dokončilo 8 z nich.
3. miesto Katarína Barboríková a UTARIA, Jk Napoli
4. miesto Mário Hoffmann a ASSAMBLEIA, Jk Napoli
6. miesto Daniela Dovalová a OCAZ, Jk Napoli
7. miesto Lucia Starovecká a KADAL, Jšk PS Farm Sv. Jur
8. miesto Helena Godovičová a CHANUKA, Jšk PS Farm Sv. Jur

Juniorská verzia preteku CEIYJ* 80 km patrila opäť Lucke Supekovej ml. Ona a AQUILES si odniesli prvú priečku rýchlosťou 17, 91 km/h.

Národné súťaže boli obsadené skutočne len skromne. V CEN 80 km štartovali len dve dvojice a jedna dokončila. Prvé miesto teda patrí Andrei Kopeckej s kobylou SHEINA, Jk Habrovany. Pretek CEN 60 km   mal len jednu súťažiacu a teda zvíťazila Zuzana Holíková a POLDI, Jk Napoli. A kvalifikačnú súťaž CEN 40 km absolvovala Andrea Glezgová a MOLDAVANKA, Jk Napoli.

http://www.tawqeet.ae

 


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You