Slovakia Endurance Open, 2019 – výsledky

Vytrvalostná rozlúčka s letom sa konala tento víkend opäť v Šamoríne.
Podujatie Slovakia Endurance Open odštartovalo v sobotu najvyššou súťažou CEI3* 160  km, kde Slovensko nemalo svojho zástupcu. Dobrou správou však je, že dokončili všetci traja štartujúci. Ako prvý zdolal ťažký závod v teplom počasí Mohamed Saeed Binham Al Ameri s českou kobylou SURAYA, priemernou rýchlosťou 16,2 km/h. Tento rok je zatiaľ pre dvojicu veľmi úspešný, kobyla podáva perfektné výkony. Zdolali spolu dve trojhviezdové a dve dvojhviezdové súťaže a sezóna ešte nekončí. Tesné druhé miesto obsadil Nikolai Uzunov a TAIKA DU COURTISOT rovnakou priemernou rýchlosťou. Tretia priečka skončila v rukách Stephanie Kunz so žrebcom ANUAR AB.
Početnejšia účasť bola v preteku CEI2* 120 km, kde z ôsmich bolo úspešných šesť dvojíc. Prvý v cieli, priemernou rýchlosťou 17 km/h, bol Talian Tiziano Corrado a DZYNGIS CHAN. Osem minút po ňom dokončila druhá Češka Tereza Kopecká na domácom koni z JK Napoli, ASSAMBLEIA. A tretí stupienok víťazov obsadil pod rakúskou vlajkou Pavol Hanzen s DE TARENTom, ktorý je trénovaný na Slovensku. Svoju prvú dvojhviezdovú súťaž dokončila na šiestom mieste Kinga Kresanová a APOLLO priemernou rýchlosťou 14,6 km/h. Šťastie nemal Gabriel Bihary a BODI GRACIIA, ktorý pretek skončili predčasne po druhom kole.
Víťazkou súťaže CEIYJ2* 120 km sa stala s istotou naša Erika Tešovičová s kobylou SHAKIRA zo Shereen endurance klubu, priemernou rýchlosťou 16, 5 km/h. Z troch štartujúcich dievčat dokončili dve.
Pretek CEI* 80 km dokončilo všetkých deväť štartujúcich dvojíc. Najlepšie obstála Lucia Marošová a SHEREEN, ktoré obsadili piate miesto priemernou rýchlosťou 17 km/h. Rovnakú rýchlosť dosiahla aj šiesta Dominika Kleinová a ZELENT, obe dvojice zo Shereen endurance klubu. Na siedmu priečku dosiahol CHETIT trénovaný v klube Horskí jazdci, tentokrát so zahraničným jazdcom. Deviate miesto obsadila Petra Piatrová a KA BAHEER priemernou rýchlosťou 14,5 km/h, dvojica jazdí v tejto sezóne tiež za klub Horskí jazdci.
V jednohviezdovej juniorskej súťaži malo slovensko len svojho konského zástupcu. Ako tretia dobehla Talianka s kobylou SALLYMA /Monty ranč/.
Národný závod CEN 80 km patril kolegyniam z klubu JŠK PS Farm. Dokončili dve z troch dvojíc na štarte. Ako prvá prešla cieľom Viera Smolinská a KUHAILAN NOVA a druhá Lucia Starovecká s PRISCILou, obe zhodne priemernou rýchlosťou 14 km/h.

Tento závod sa nám pripomenulo, že naj väčším súperom vytrvalcov je trať a počasie. To ukázalo svoju silu a v skorých ranných hodinách prinieslo na naše územie silné búrky. Okrem strašidelných bleskov boli sprevádzané aj silným a výdatným dažďom. Ráno museli organizátori zvážiť stav trate a v rámci ochrany zdravia zúčastnených boli nedeľné preteky zrušené. Jazdcom bolo ako kompenzácia ponúknuté presunutie štartovného na októbrové závody.

Všetkým zúčastneným za pekné síce kratšie podujatie a zodpovedný prístup, sobotňajším úspešným blahoželáme.

Samorin august_CEI3160km
Samorin_august CEI2120km
Samorin_august CEIYJ2120km
Samorin_august CEI180km
Samorin_august CEIYJ180km
Samorin_august CEN80km


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You