Spring Classic 2019 – výsledky

Májová klasika v Šamoríne sa opäť vydarila. Čo nebýva v tomto období zvykom, mali sme chladno a počasie nás držalo celý víkend v napätí, či a koľko bude pršať. Nakoniec sme sa vyhli všetkým extrémom a užili si pekný športový víkend.

Sobotu otvorila najvyššia súťaž CEI3* 160 km. Slovensko zastupovala Lucia Rovná a O´BAJAN KABALA /Monty ranč/. Dvojica predviedla skvelý výkon a pretek dobehla na štvrtej priečke z desiatich koní na štarte. Držali si stabilnú rýchlosť a napriek dlhším časom chladenia dokončili ťažký závod priemernou rýchlosťou 16,54 km/h.
CEI** 120 km zdolali všetky tri štartujúce slovenské dvojice. Najlepší výsledok dosiahol Mário Hoffmann s kobylou AMY FT /JK Napoli/, obsadili štvrtú priečku a cieľom prešli skoro naraz s klubovou kolegyňou Miriam Malou rovnako s kobylou T’Y VA D’ANDORGE, ich priemerná rýchlosť bola tesne pod 18 km/h. Jedenáste miesto obsadila Lýdia Fonferová a CHETIT /Horskí jazdci/, priemernou rýchlosťou 15,3 km/h. V súťaži boli úspešní dvanásti zo štrnástich štartujúcich.
Pomyselné striebro získala v dvojhviezdovej juniorskej súťaži CEIYJ**120 km Erika Tešovičová a SHAKIRA zo Shereen endurance klubu priemernou rýchlosťou 16,44 km/h. Z piatich štartujúcich dokončili len dve dvojice. Šťastie nemala naša Alexandra Vladárová a BENTLEY OF ANGELS GARDENS jazdiaci za Ranč Paradise, na konci druhého kola nešťastne spadli a následok sa prejavil vo veterine nepravidelným chodom.
Najviac našich s postavilo na štart sobotňajšiej súťaže CEI80* km. Lucia Supeková jun. a MIZ ELLA vyhrali s prehľadom priemernou rýchlosťou  20,94 km/h. Dominika Kleinová a MINTEMIR obsadili druhú priečku rýchlosťou bezmála 20 km/h. Štvrté a piate miesto patrí klubovým kolegyniam z Jšk PS Farm, Lucii Staroveckej na koni KADAL a Viere Smolinskej so ZUBIm, ich rýchlosť bola v priemere 18,78 km/h. Ôsme miesto obsadil slovenský valach DE TARENT /JŠ Topolčianky/ s rakúskym jazdcom, prebehol pretek rýchlosťou 16,83 km/h. Pole úspešných uzatvára deviata Kinga Kresanová a APOLLO /Monty ranč/. Jana Schwarzová a BARRANY, Lucia Supeková st a J S SIETE DE ORO, Helena Godovičová a CHANUKA sú dvojice, ktoré žiaľ zastavilo druhé kolo pre krívanie koní.
Nedeľná súťaž rovnakej úrovne odštartovala aj s rovnakým počtom dvojíc, no úspešných bolo viac, jedenásť z nich. Opäť na štvrtú priečku dosiahol Mário Hoffmann s koňom ROCK D ECUPILLAC priemernou rýchlosťou 20, 3 km/h. Šieste miesto obsadila Simona Chlpáčová a GAZAL V-2 SK /Horskí jazdci/ rýchlosťou v priemere necelých 17 km/h.
Po vylúčení víťaznej rakúskej dvojice v poslednej veterinárnej kontrole v preteku CEIYJ* 80 km sa odkryla príležitosť na výhru pre Natáliu Sobolovú  s kobylou KORA /CREDENDO VINCIT!/. Tú využili, súťaž prebehli rýchlosťou 16,68 km/h. Pretek dokončili dve dvojice z troch na štarte.
Národná súťaž CEN 80 km nemala slovenského účastníka, no všetkým trom štartujúcim českým dvojiciam sa darilo a pretek dokončili. Hustejšie bolo v závode CEN 60 km, kde absolvovali všetci dvanásti účastníci. Trojica z JK Napoli si rozdelila priečky dva až štyri, ich priemerná rýchlosťou 15,8 km/h. Na druhom mieste dobehol Balogh Piroška a FRAISE DU PECOS, tretia Natália Šípková a CHARLIE FT a štvrtý Gabriel Biháry BODI GRACIIA. Šieste miesto je opäť v slovenských rukách, Lucia Valicová a GAZAL AMÚR /CREDENDO VINCIT!/. Siedme miesto Alexandra Vladárová a SHADOW OF PARADISE /Ranč Paradise/, ôsme Petra Piatrová a žrebec KA BAHEER /Horskí jazdci/, ako deviaty rakúsky jazdec Pavol Hanzen so slovenským koňom MARGARITHA, desiate miesto Jana Schwarzová a HONEY /JŠ Topolčianky/, jedenásty Vratislav Gallo a TOBROK II-10 /JK Tavarok/a úspešných uzatvára z dvanásteho miesta Barbora Mazúrová a AL AKRAM /JK Napoli/.
CEN 40 km absolvovali všetky štartujúce dvojice.

Gratulujeme a želáme veľa šťastia aj nabudúce.

CEI1 B 80km
CEN 40km
CEIYJ1 80km
CEN 60 km
CEI3 160km
CEI1 A 80 km
CEIYJ2 120 km
CEI2 120 km
CEN 80 km


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You