Spring Classic 2021 – výsledky

images

Po dlhej dobe, viacerých nádejných, no nakoniec zrušených príležitostiach sa vytrvalosť opäť vrátila do x-bionic sphere v Šamoríne. Sezónu v tomto roku otvoril aprílový pretek Spring Classic 16. – 18. apríla.

Najnáročnejší vstup do sezóny a teda pretek CEI3* 160 km skončil fantastickým víťazstvom Miriam Kmeťovej s koňom O´BAJAN KABALA, priemerná rýchlosť 15, 578 km/h, dvojica jazdí za Monty ranč. Druhé miesto skončilo v rukách estónskej dvojice Taavet Tikk s koňom MERIIN, priemernou rýchlosťou 15,536 km/h a tretiu priečku obsadila švajčiarska dvojica Jennifer Engisch s koňom CHA´ILI D´OMONT. Druhá slovenská dvojica, Martin Bakoš a KOHEILAN CALISTA, žiaľ nedokončila, skvele rozbehnutý pretek pre nich skončil po 140tich kilometroch pre nepravidelné chody kobyly. Z piatich štartujúcich dokončili tri dvojice.

Druhú súťaž CEI** 120 km s prehľadom vyhral domáci Mário Hoffmann s koňom ROCK D ECUPILLAC priemernou rýchlosťou 19, 14 km/h a spolu s ním prešla cieľom druhá Orchidea Mihok na koni POLDI tiež z JK Napoli. Tretí stupienok víťazov obsadili Pavol Hanzen a DE TARENT, ktorý trénuje na Slovensku. Dokončilo 5 z piatich štartujúcich.

Juniorsky ekvivalent 120 kilometrovej trate prebehla víťazne Leticia SZOSZ s kobylou AFRODITE RIBI, trénujúcou v Shereen en. klube, ich priemerná rýchlosť presiahla 17 km/h. Druhé miesto a tým pádom dokončili všetky dvojice zo štartky, obsadila Estónka Katriin KALLE s parťákom menom MISTER TONDI rýchlosťou 16, 15 km/h.

Sobotňanší jednohviezdový pretek na 100 kilometrovej trati systémom štart-cieľ vyhrala Lucia Marošová a AVARD zo Shereen endurance klubu, priemernou rýchlosťou bezmála 18 km/h. Rýchlosťou 15,57 km/h obsadila druhé miesto Barbora Mazúrová a TORNADO Q z klubu JO TJ Spišský Štiavnik. Cieľom úspešne prebehli všetky štyri štartujúce dvojice.

V CEYJ* 100 km neštartoval žiaden slovenský junior, prvá dobehla česká dvojica Barbora Kroupová a MADONNA. Úspešné boli dve z troch štartujúcich dvojíc.

V nedeľu štartovali v poslednom medzinárodnom preteku po čas tohto víkendu tri kone a všetky boli úspešné aj v poslednej veterinárnej kontrole po 100 kilometroch. Prvé dve miesta putovali do česka a to prvej Tereze Kopeckej s koňom SAMSHIT a Lucii Škábovej s BUDVARom. Trojicu uzatváral rýchlosťou 15,2 km/h Lukáš Kliment s valachom KUHAILAN URKUB II-4 SK/KORAL.

Národný závod najvyššej kategórie, tj. 80 km zdolalo všetkých 5 štartujúcich a to v kvalifikačnej rýchlosťi do 16 km/h.

1. miesto: Kinga Kresanová a APOLLO – JK Monty ranč
2. miesto: Erika Tešovičová a FAWWAZ DE PASSILE – Shereen en. klub
4. miesto: Alexandra Vladárová a SHADOW OF PARADISE – Akadémia športového jazdenia
5. miesto: Zuzana Ciranová a ML ANGELINA – Akadémia športového jazdenia

CEN 60 km má za sebou úspešná pätica štartujúcich z toho:

1. miesto: Vratislav Gallo a DAHOMAN XII-8SK – JK Tavarok
3. miesto: Alexandra Bílená a KAYAH – Shereen en. klub
4. miesto: Jana Schwarzová a SUKCESJA – JŠ Topolčianky
5. miesto: Anna Mária Poliaková a MAKALFA MK – Shereen en. klub

Národný pretek na 40 km mal najbohatšie zastúpenie, naše dvojice absolvovali v poradí podľa nalepšieho času: Martin Gallo a KOHEILAN XVI-1SK/HOLGA II FERGAL, Ivana Jarošová a SIGLAVY BAGDADY V-15SK/HOLGA I KARAT, Viera Smolinská a KUHAILAN URKUB II-3 SK (KUHAILAN NOVA), Dominika Kleinová a KAROLINA KAVKAZ, Lucia Marošová a TIFFANI KAVKAZ, Katarína Chládeková a KORA, Barbora Mazúrová a AL AKRAM, Minika Ivančíková a PESTO.

Máme za sebou pekný pretekový víkend po veľmi dlhom čase, takže sa už nevieme dočkať najbližších závodov!

 

Spring classic -CEI-3-160 km
Spring classic -CEI-2-120 km
Spring Classic-CEIYJ2
Spring Classic-CEI1-A
Spring Classic-CEI1-B
Spring Classic-CEIYJ1
Spring Classic-CEN-80
Spring Classic-CEN-60
Spring Classic-CEN-40


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You