To najlepšie v roku 2015

Už druhý rok hostila reštaurácia Farrier´s v Šamoríne Endurance MINIGALA. Stretli sme sa v nej, aby sme si pripomenuli úspechy minulej sezóny a mali možnosť sa z nich znovu tešiť.

Po dobrom obede a s príjemnou atmosférou pristúpil predseda komisie vytrvalostného jazdenia k oceneniu tých najlepších. Medzi prvými boli najúspešnejší jazdci seniori, kde nazbierala tretí najvyšší počet bodov Petra Hubačová z domáceho klubu JK NAPOLI, pomyselné druhé miesto patrí Ferasovi Boulbolovi z klubu Al Asil, Liptovský Mikuláš a najlepším jazdcom pre minulý rok sa stal Mário Hoffmann.

V juniorskej kategórii bolo ocenené veľmi silné trio. Ako tretia Simona Chlpáčová z klubu Horskí jazdci, druhá Michaela Supeková a najvyšší počet bodov nazbierala najúspešnejšia slovenská juniorka 2015 Lucia Supeková jr. Sestry Supekové stihli úspešne otvoriť aj túto sezónu účasťou na President Cupe v Abu Dhabi v tomto roku už jazdiace za JK Napoli, Šamorín.

Pozornosť sa presunula aj na kone, kde vystupuje ako tretí SONIC DE VILAFORMIU, najúspešnejší slovenský kôň na Majstrovstvách Európy 2015 v Šamoríne, vo vlastníctve Mária Hoffmana, druhé miesto patrí výbornej YASIRE, ktorej majiteľkou je Lýdia Fonferová a koňom roka sa stal MUSÁFER, ktorý má za sebou v minulom roku dva úspešné štarty na 160 km trati a to rovnako na ME 2015 a v Solte, kde obsadil tretie miesto.

Ocenenie najúspešnejších klubov si už skoro tradične rozdelili tri najsilnejšie ako tretí Al Asil, strednú priečku obsadil Jšk. PS farm Sv. Jur a najúpsešnejší bol minulú sezónu s obrovským náskokom JK NAPOLI, Šamorín. Z toho všetkého vyplynulo, že ani kombinácie neboli prekvapením treťou najlepšou je Katarína Roux Šafránová a NAFFA DE LAP, druhou Petra Hubáčová a OCAZ a najlepšou Mário Hoffman a SONIC DE VILAFORMIU, všetci traja z klubu JK NAPOLI.

Okrem kategórii najlepších boli ocenení aj jazdci a dvojice reprezentujúce Slovensko na veľmi významných a ťažkých pretekoch. Ako boli tohto ročné Majstrovstvá Európy konajúce sa u nás v X-BIONIC SPHERE, ako znie nové meno pre Hippoarénu v Šamoríne, na ktorých sa zúčastnili Mário Hoffmann a SONIC DE VILAFORMIU, Petra Hubačová a OCAZ, Katarína Roux-Šafránová a kobyla NAFFA DE LAP, Feras Boulbol a MUSÁFER a Soňa Prikrylová a ARWIM. Účasť slovenských dvojíc nemohla chýbať ani na Majstrovstvách sveta mladých koní. Tie sa konali minulú sezónu v talianskej Verone a reprezentovali nás  Lucia Fratričová a AL KUHUL, Helena Godovičová a CHANUKA a Martin Gallo a KOHEILAN BERNI. Juniori mali neľahkú úlohu, ich majstrovská súťaž sa odohrávala na inom kontinente v Čile. Preteku sa zúčastnilo slovenské duo sestier Supekových. Uznanie patrí ako inak aj všetkým, ktorí reprezentácii pomáhali, veterinárom a ostatným členom ekipy. Vďaka za ich podporu, skúsenosti a energiu.

Národná vytrvalostná scéna má tiež svojich víťazov, ktorí si odniesli ocenenia. Titul si s ľahkosťou na ťažkej trati vybojovala a aktuálnou majsterkou Slovenska je Dominika Kleinová a SYRAH z jazdeckého klubu Shereen endurance. Druhé miesto patrí Lýdii Fonferovej a železnej YASIRE, Horskí jazdci a tretiu priečku obsadil Martin Bakoš a KAMAR z Jšk. PS farm Sv. Jur.

O juniorskom majstrovi sa rozhodovalo v Šamoríne. Titul z minulého roka znovu obhájila a ocenenie si prevzala SIMONA CHLPÁČOVÁ a YASIRA, strieborná CHARLOTTE MLYNČEKOVÁ a GAZAL FATIMA z klubu Al Asil Liptovský Mikuláš, tretí stupienok víťazov obsadila Lucia Rovná a DAHOMAN XI 14, Monty Ranč.

Pozornosť a ocenenie si zaslúžil aj Dušan Majerčík, ktorý venoval slovenskej vytrvalosti mnoho času a minulý rok oslávil okrúhlych 60 rokov.

Všetci sme pripravení vstúpiť do novej sezóny s rovnakou silou ako tomu bolo túto. Budeme mať veľa príležitostí vďaka Jazdeckému klubu NAPOLI, ktorý naplánoval a aj v minulosti veľmi úspešne zorganizoval viacero národných, medzinárodných a teda v posledných rokoch aj pretekov svetového formátu. Všetci si držme palce, aby bolo bilancovanie sezóny 2016 ešte príjemnejšie, aby sme sa stretli v hojnejšom počte a privítali do našej vytrvalosti aj nové tváre. Prajem úspešný štart!

 

foto: JK Napoli


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You