Toscana Endurance Lifestyle, Pisa 2019

70346376_1318618041644704_9051199343557607424_n

Dôležitý týždeň v talianskej Pise máme za sebou. Preteky boli veľmi dobre zorganizované,  počasie vyšlo príjemne. Prekvapením však bola zmenená a náročnejšia trať s úsekmi s hlbším pieskom.
Čo však nezastavilo slovenskú výpravu. Prvým z troch veľkých závodov boli Majstrovstvá sveta juniorov a mladých jazdcov 2019. Slovensko reprezentovali v nasledovnom zložení. Úlohy šéfa ekipy sa zhostil Rasťo Supek a dve naše juniorky. Skúsená Lucia Supeková ml. bola prihlásená s dvomi koňmi. Pripravovali valacha F C HUSEIN a kobylu RO VENDETTE, na štart sa nakoniec postavila s Huseinom. Iba 15 ročná Alexandra Vladárová sa kvalifikovala tiež s valachom, KARMAH LE SOLEIL. Všetky tri kone sa už na jednom štarte stretli, úspešne spolu absolvovali Majstrovstvá sveta maladých koní v Šamoríne v septembri minulého roka. Rovnako aj štvrtý slovenský kôň v hre, KALA. Tá štartovala s kanadskou jazdkyňou.
Preteky mali od začiatku na čele vražedné tempo cez 25 km/h. Úctyhodnú rýchlosť dosahovala počas celého závodu aj naša Lucia s Huseinom. Bežali vyrovnane, podali perfektný výkon a dokončili v prvej dvadsiatke úspešných, na 19. mieste. Vyvážený pretek predviedla aj druhá dvojica Alexandra a Karmah, ten potvrdil svoju formu rýchlymi vstupmi do veteriny a obsadili tak 49. priečku priemernou rýchlosťou 17,6 km/h. Zvíťazili Saeed Salem Almuhairi a BINGO DE LA TOUR, cieľom prešli spolu so skupinkou svojich kolegov z UAE. Ich výsledná priemerná rýchlosť dosiahla až 25,15 km/h. Štartovalo 105 juniorov, dobehnúť zvládlo len 68 z nich a obe naše jazdkyne pretek dokončili v prvej polovici, takýto výsledok sa dá do budúcna len ťažko vylepšiť, možno konečne zostaviť družstvo?

Rýchlosť ďalších dvoch pretekov už nebola taká dramatická. Víťazstvo v CEI** 120 patrí rovnako UAE, dvojici Saeed Almaari s ANDY. So Slovákov sa darilo najlepšie Miriame Malej s kobylou EFERIA DE RIO FRIO. Obsadili skvelé 21. miesto z 225 koní na štarte! Ich priemerná rýchlosť dosiahla bezmála 20 km/h.  Smolu mal Mário Hoffmann a ROCK D ECUPILLAC, pre krívanie neprešli záverečnou veterinárnou kontrolou. Našej dvojici Miriam Kmeťová a O´BAJAN KABALA patrí 66. priečka, získali ju priemernou rýchlosťou 15,93 km/h. Cez veterinu po druhom kole sa nepodarilo dostať pre krívanie Alexandre Drábikovej s CRYSTAL CAMAR a Viere Smolinskej s KAMARom.

Tretí závod udalosti, Majstrovstvá sveta mladých koní, nemal slovenského zástupcu. Prekvapením asi nie je, že do tretice zvíťazil jazdec UAE, v tomto prípade Suhail Al Ghailani a KALIA DESCYGNES priemernou rýchlosťou 23,32 km/h.

 

 


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You