Vážení priatelia vytrvalostného jazdenia!

Prvý mesiac roku 2016 prebehol ako voda a ja sa Vám, na tomto mieste, prihováram s prianím všetkého dobrého. V prvom rade Vám všetkým chcem zaželať veľa osobných, pracovných, ale hlavne športových úspechov v roku 2016.

Sezóna 2015 je za nami. Bola pre niektorých viac, pre iných menej úspešná. Z pohľadu na slovenskú vytrvalosť v celku a v širokých súvislostiach musím  konštatovať, že  bola v mnohých momentoch prelomová a výnimočná.

Vyzdvihnúť musím nie len dosiahnuté výsledky našich jazdcov a koní na medzinárodnej úrovni, na čo si však v ostatných rokoch pomaly začíname zvykať. Do podobnej kategórie patrí i zvládnutie organizácie významných medzinárodných podujatí. Tu treba povedať, že pridelenie, ale i organizácia Majstrovstiev Európy v našej jazdeckej disciplíne, je obrazom a potvrdením stúpajúcej úrovne vytrvalostného jazdeckého športu na Slovensku. Výkony našich najlepších jazdcov sú o to zaujímavejšie ak si uvedomíme z akej malej a chudobnej základne vychádzajú.

Istým ohodnotením tejto skutočnosti je i pozvanie našich jazdcov na tri prestížne podujatia v UAE . Dubajský equestriálny klub a rodina Sh. Maktouma sa zamerala hlavne na elitných jazdcov a pozvaní boli na HH Sh Maktoum´s Endurance Cup(CEI***160)  v januári a na HH Crown Prince Endurance Cup(CEI***140) v marci.
Equestriálny klub v Abú Dhabí a HH Sh Mansour bin Zayed Al Nahyan pozvali dve najúspešnejšie juniorky na HH President of UAE Endurance Cup(CEI***160), ktorý sa beží túto sobotu 13.2.2016. Svoje možnosti využili i ďalší jazdci z JK Napoli, ktorí poslali na podujatie prihlášky a v sobotu budeme mať na tomto podujatí šesť slovenských zástupcov.

V súvislosti s hodnotením uplynulej sezóny, by som Vám rád dal do pozornosti prípravu podujatia ENDURANCE MINI GALA. Komisia vytrvalostného jazdenia tradične pripravuje túto spoločenskú akciu spojenú s vyhlásením najúspešnejších jazdcov a koní za sezónu 2015 a predstavením plánu na rok 2016.

ENDURANCE MINI GALA 2015 sa uskutoční 5. marca 2016 v Šamorínskej Hipoaréne v priestoroch reštaurácie Farrier´s. Všetky ďalšie podrobnosti a informácie Vám prinesieme čo najskôr na tomto mieste.

 

Vladimír Pažitný – predseda KVJ


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You