XBS Challenge Ride 2020 – výsledky

images

Opäť organizačne veľmi dobre zvládnuté, no so štvormesačným oneskorením vďaka pandémii, sa konali 8. – 9. augusta prvé tohtoročné vytrvalostné preteky v Šamoríne.
Horúcu sobotu otváral najdlhší závod CEI3* 160 km bez slovenského obsadenia. Zvíťazila Clara Haug a CARHIM DES AUBEPINES. Dvojica prešla cieľom ako druhá, prvú Teodóru Szosz  žiaľ pripravila o výhru záverečná veterinárna kontrola a teda, nepravidelnosť chodov jej kobyly.
V súťaži CEI2* 120 km štartovalo 16 dvojíc z toho dokončilo len sedem. Na najlepší výsledok pre Slovensko dosiahla Lucia Supeková a  F C HUSEIN, pretek zvládli priemernou rýchlosťou 18,659 km/h. Šiestu priečku obsadila Viera Smolinská a ZUBI priemernou rýchlosťou 16,07 km/h.
Juniorskú verziu 120 km dokončilo všetkých 5 štartujúcich. Od začiatku do cieľa viedla Alexandra Vladárová s kobylou ML ANGELINA, víťazstvo získala s istotou a priemernou rýchlosťou 17,2 km/h. Miriam Kmeťová a SALLYMA prešli cieľom piate, pretek zvládli priemernou rýchlosťou  15,3 km/h.
Po zmene pravidiel sa trať jednohviezdovej súťaže predĺžila na 100 km. Túto sobotu ju zvládlo úspešne dokončiť 8 koní zo 14. Štvrté miesto obsadila Erika Tešovičová a AFRODITE/RIBY, rýchlosťou 16,5 km/h. Za ňou prešiel cieľom ako piaty Mário Hoffmann a T’Y VA D’ANDORGE.
V preteku CEIYJ* 100 km zvíťazila rovnako slovenská juniorka a to Natália Sobolová s KOROU. Dokončili ako jediná dvojica z troch súťažiacich priemernou rýchlosťou 13 km/h.

Nedeľnej súťaži CEI* 100 km patrilo víťazstvo dvojici Lucia Marošová a MINTEMIR, ktorá prešla cieľom spolu s druhou Luciou Supekovou na koni J S SIETE DE ORO, ich priemerná rýchlosť bola 17,62 km/h. Pole úspešných uzatvárala zo siedmeho miesta Lea Kelecsenyiová s kobylou KASIOPEA priemernou rýchlosťou 14,5 km/h.
Výhra v národnom preteku CEN 80 km je tiež v slovenských rukách. Martin Bakoš a KOHEILAN CALISTA ju dosiahli priemernou rýchlosťou 16,18 km/h. Drábiková Alexandra a KORAL obsadili piatu priečku.
V CEN 60 km dobehol tretí Peter Ondrejka a GAZAL V-12. CEN 40 km absolvovali všetky dvojice.

Zdá sa, že najväčším súperom tohto víkendu boli vysoké teploty, česť všetkým, ktorí sa s nimi pustili do boja :)

8.8.2020 – Sobota_Samorin_SVK
9.8.2020 – nedeľa_Samorin_SVK


© 2011 infoendurance. All Rights Reserved. Webhosting: Host4You